Vårt Team

Ahlqvist & Almqvist består av 20 medarbetare från jordens alla hörn med kunskap i allt från bostadsdesign och miljöanalyser till brobyggande.

Ahlqvist & Almqvist AB
Barnängens Herrgård,
Tegelviksgatan 54, 116 41 Stockholm
Sweden
+46 8 556 96 880
mail@ahlqvist-almqvist.se

4Y5A0762_web

Anders Gidlund

Arkitekt MSA

anders.gidlund@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 894

076-000 02 34

Anders_T_Web

Anders Thelaus

Arkitekt SAR/MSA

anders.thelaus@ahlqvist-almqvist.se

08-556 96 883

070-265 62 60

4Y5A2035_web

André Prusic

Arkitekt SAR/MSA

andre.prusic@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 899

070-849 21 67

4Y5A0795_web

Bengt Ahlqvist

Arkitekt SAR/MSA

bengt@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 881

070-583 01 70

4Y5A1369_web

Britt Almqvist

Arkitekt SAR/MSA, VD, Delägare
Carmen_O_Web

Carmen Orgaz

Arkitekt SAR/MSA

carmen.orgaz@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 880

070-024 49 22

4Y5A1232_web

Desislava Lavrentieva

Arkitekt SAR/MSA

desislava.l@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 891

076-326 65 67

Emilia_A_Web

Emilia Almqvist Jansson

Arkitekt SAR/MSA
4Y5A0844_web

Gregor Wierusz

Dip.Ing Arkitekt
4Y5A1200_web

JZ Zhi Jiang

Arkitekt SAR/MSA

jz@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 898

072-301 37 84

4Y5A0747_web

Kristina Stonkuté

Arkitekt
4Y5A0693_web

Lazar Lazic

Arkitekt MSA
Linnea_F_Web

Linnea Frie

Arkitekt MSA

linnea.frie@ahlqvist-almqvist.se

08-556 96 896

076-327 81 70

4Y5A1295_web

Manne Lundberg

Office Manager

manne.lundberg@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 880

076-336 72 74

4Y5A0870_web

Marianne Edling

Arkitekt SAR/MSA

marianne.edling@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 886

076 327 58 32

4Y5A1065_web

Orestis Charalampidis

Arkitekt

orestis@ahlqvist-almqvist.se

08-556 96 895

076-326 65 50

4Y5A0586_web

Sacha Aleksandar Knezevic

Arkitekt

aleksandar.k@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 893

072-001 91 37

4Y5A1130_web

Samuel Raitio

Arkitekt SAR/MSA, Delägare
4Y5A0640_web

Sven Söderlind

Arkitekt SAR/MSA

sven.soderlind@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 889

070-537 01 70

4Y5A1140_web

Talia Leväinen

Ekonomiansvarig

talia.levainen@ahlqvist-almqvist.se
08-556 96 887

070-262 30 84

4Y5A0972_web

Åsa Lundberg

Arkitekt SAR/MSA, Delägare
Vilma_Web

VILMA

Kontorshund